O FIRMIE

Pomysłodawcą projektu SwimLead jest spółka Synergy Technologies mająca duże doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych i nowoczesnych produktów z licznych branż. Firmę charakteryzuje bogate doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje zespołu pracowników, a także dostęp do w pełni wyposażonego parku maszynowego i laboratoriów badawczych. Spółka stawia na nieszablonowe rozwiązania w biznesie oraz skupia się na rozwoju produktów wyznaczających nowe standardy w różnych obszarach. W trakcie dotychczasowej działalności, Synergy Technologies Sp. z o.o., opracowano i wykonano szereg projektów o wysokim poziomie innowacyjności technologicznej, produktowej, jak również procesowej.

Analizując rynek profesjonalnych usług trenerskich w zakresie pływania udało się zdefiniować niszę rynkową w postaci braku profesjonalnego urządzenia i technologii służących wspieraniu treningu pływackiego. Co więcej, w wyniku weryfikacji narzędzi stosowanych w celu podnoszenia jakości szkolenia stwierdzono, iż do tej pory nie przeprowadzono bardziej dokładnych badań nad ich efektywnością. W rezultacie prac badawczo-rozwojowych, przebytych konsultacji środowiskowych oraz po opracowaniu prototypu urządzenia zadecydowano o utworzeniu osobnego podmiotu, którego celem działania będzie rozwój produktu znanego obecnie pod nazwą SwimLead.

SwimLead Sp. z o.o. to młoda, innowacyjna firma z dostępem do parku maszynowego, laboratoriów badawczych oraz know-how szeregu specjalistów z różnych dziedzin. Flagowy produkt firmy -kompleksowe rozwiązanie dla branży pływackiej, to efekt prac badawczo-rozwojowych inżynierów - konstruktorów oraz wiedzy i doświadczenia instruktorów pływania. Spółka oferuje urządzenie w dwóch wersjach: dedykowane indywidualnemu odbiorcy oraz kierowane do klienta komercyjnego (m.in. kluby sportowe, szkoły pływackie, administratorzy obiektów sportowych i in.).

Program Talenty SwimLead

Wziąwszy pod uwagę, iż młodzi, uzdolnieni ludzie w Polsce borykają się często z wieloma barierami (także finansowymi), które uniemożliwiają im rozwijanie swoich zainteresowań i zdolności, kierownictwo firmy zdecydowało, iż część działań spółki ukierunkowana będzie na wspieranie młodych talentów w dziedzinie pływania.

W ramach programu „Talenty SwimLead” w 2015 r. wsparcie uzyskała niezwykle uzdolniona 21-letnia żabkarka pływająca dla zespołu AZS AGH Kraków. Pochodząca z Krakowa Paulina Uryga to podopieczna trenerów Kazimierza Woźnickiego oraz Piotra Gęgotka. Mimo swego młodego wieku została członkinią Kadry Narodowej Seniorów w pływaniu. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia uzyskane na zawodach rangi krajowej.

zobacz więcej »Zdj. 1 & 4: Paulina Uryga - zdjęcia z prywatnego archiwum
Zdj. 2: Paulina Uryga dekoracja medalowa - zdjęcie dzięki uprzejmości Pani Doroty Gruszka - FotoEmocje
Zdj. 3: Paulina Uryga dekoracja medalowa - zdjęcie dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa anin Kuzko